Banka Taşımacılığı

Neden Gözde Nakliyat ?

• Parsiyel ve komple yüklemeler
• Güvenli ve zamanında teslimat
• Kapıdan kapıya hizmet
• Deneyimli ve uzman kadro
• Gelişmiş teknoloji ile hizmet
• Tamamı öz mal geniş araç filosu
• Size özel müşteri hizmetleri birimi
• Sürekli yenilenen araç filosu
• Uydu üzerinden araç takibi
• Askılı araçlar ile tekstil yüklemeleri

Banka Taşımacılığı

Bankacılık sektörü her geçen gün gelişmeye devam ediyor! Her geçen gün açılan bankalar ya da yerleri değiştirilen bankaların taşınma işlemi özel nakliyeler ile yürütülmektedir. Bu yazımız içerisinde Türkiye’nin en özel taşımacılık türlerinden birisi olan Banka Taşımacılığı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Banka Taşımacılığı Adımları Nelerdir?

Banka taşıması uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Nakliyat firmalarının banka taşınma işlemi sırasında uyguladığı adımlar;

– Nakliye şirketleri taşıma işlemi öncesinde bankayı ziyaret ederek taşınacak eşyaların miktarını, boyutunu, ağırlıklarını tespit eder. Yapılan ön incelemeye göre araç seçimi ortaya çıkarılır.

– Eşyaların yeni adreste nerelere yerleştirileceği ön işlem ile belirlenir. Program dahilinde olan bu işlem de eşyalar tam istenildiği şekilde yerleştirilir.

– Darbeye bağlı ezilme, bükülme, zarar görecek eşyalar var ise ambalajlanarak zarar görmesinin önüne geçilir.

– ATM taşıma işlemlerinde ise dış bölümler ayrı, elektronik kısımlar ayrı olarak paketlenerek taşınır.

– Para sayma makineleri, para kasaları tamamen özel teknolojiler ile paketlenerek araçlar içerisindeki özel bölmelerde taşınır.

– Araç içerisinde özel bir yerleşim yapılır. Bu sayede eşyaların birbirlerine zarar vermeleri engellenir.

– Montaj gerektiren eşyaların ilk önce demonte sonrasında ise montaj işlemleri özel olarak yapılır.

Alanında uzmanlaşan ekiplerce yönetilen taşıma işleminde banka ekipmanlarına herhangi bir zarar verilmez. Bu konuda bankalar ile nakliye şirketleri arasında karşılıklı sözleşmeler dahi imzalanır.

Banka Taşımacılığı İçin Firma Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banka Taşımacılığı oldukça dikkatli yapılması gereken bir taşımacılık türüdür. Bu nedenle nakliyat firması seçerken titiz, dikkatli davranmak gerekiyor. Seçeceğiniz nakliyat firmasının sigorta hizmeti sunması, kapalı ve güvenilir nakliye hizmeti sunması gereken firmalar aynı zamanda uzman bir ekibe sahip olması gerekiyor. Aksi halde zor durumlar ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

Banka Taşıma Fiyatı Ne Kadar?

Bankalar oldukça özel bir işlem olan taşıma işlemi için bu alanda hizmet veren özel nakliye firmaları ile çalışırlar. Nakliye firmalarının sabit bir fiyat tarifesi bulunmadığını elbette biliyorsunuzdur. Kullanılacak araç, kullanılacak personel, ambalajlama, kat edilecek mesafe gibi birçok etmen taşımacılık fiyatına etki etmektedir. Banka Taşımacılığı için nakliye firmaları ile görüşerek özel fiyat teklifleri alabilirsiniz.