Parsiyel Taşıma

Neden Gözde Nakliyat ?

• Parsiyel ve komple yüklemeler
• Güvenli ve zamanında teslimat
• Kapıdan kapıya hizmet
• Deneyimli ve uzman kadro
• Gelişmiş teknoloji ile hizmet
• Tamamı öz mal geniş araç filosu
• Size özel müşteri hizmetleri birimi
• Sürekli yenilenen araç filosu
• Uydu üzerinden araç takibi
• Askılı araçlar ile tekstil yüklemeleri

Parsiyel Taşıma

Lojistik, dünyanın en hızlı gelişen sektörlerinden birisidir. Teknolojinin gelişmesi ile meydana gelen hızlı ve yenilikçi çözümler, ithalat ve ihracatın canlanmasına olanak sağlamaktadır. Teknolojinin vermiş olduğu fırsatları en iyi şekilde kullanan lojistik firmaları müşterilerinin ihtiyaç duyduğu tüm işlemleri en verimli, en hızlı şekilde gerçekleştirir.
Lojistik alanının en ilgi gören alt dallarından birisi de Parsiyel Taşıma işlemidir. Pasiyel Taşıma hakkında ön bir bilgi verecek olursak;
Parsiyel Taşıma bir konteynırı tam olarak dolduramayan kişilerin yüklerine verilen isimdir. Örneğin Uzakdoğu ya da Çin’den bir ürün getirtecek kişiler eğer konteynırları tek başına dolduramıyorlar ise bu kişilerin yükleri parsiyel taşıma içerisine dahil edilir. Birden fazla kişinin yükleri tek bir konteynırda olma durumuna parsiyel yük taşıma denilmektedir.

Parsiyel Taşımacılık Türleri

Parsiyel Taşımacılık tamamen müşterilerin istek ve taleplerine göre şekillenir. Şehirler arası yapılabildiği gibi uluslararası pazarda da aktif olan parsiyel taşımacılığında birçok seçenek üzerinden yürütülmektedir. Parsiyel Taşımanın çeşitleri;

Karayolu Parsel Taşımacılığı

Karayolu parsel taşımacılığı tamamen özel teknoloji ile geliştirilmiş araçlarla yürütülmektedir. Taşınan ürünler genel olarak birden fazla kişi ya da işletmelere ait olmaktadır. Karayolunun esnekliğinden yararlanan lojistik firmaları havayolu ve denizyolu taşımacılığı ile nakledilen yükler, belirli bir süreden sonra karayolu taşımacılığı ile aktarılmaktadır. Dünya üzerinde en çok tercih nakliye ve lojistik türünün karayolu parsel taşımacılığı olduğunu söyleyebiliriz.

Havayolu Parsel Taşımacılığı

Dünya çapında havayolu nakliyeye açık olan tüm ülke ve bölgelere havayolu parsel taşımacılığı üzerinden ürün gönderebilirsiniz. Oldukça hızlı olan bu lojistik türü ithalat ve ihracatın gelişmesinde büyük bir paya sahiptir. Havayolu transfer alanını bütünü ile doldurmayan her ürünü bu kanal üzerinden taşıyabilirsiniz. Taşınacak yükün ağırlığına göre ücret belirlendiği havayolu parsel taşımacılığı en ufak bir yükü bile en hızlı şekilde ulaştırabilirsiniz.

Denizyolu Parsel Taşımacılığı

Parsiyel taşımacılığın en çok tercih edildiği lojistik seçeneklerden birisi de denizyolu parsel taşımacılığıdır. Yük gemilerinin tamamen dolmasını beklemek istemeyen işletmeler, ürün ve hizmetlerini daha kısa sürede parsiyel ile taşıyabilirler. Dünya üzerindeki her limana aktarmalı ya da aktarmasız yapılan taşımacılık güvenilir ve hızlı olmasından ötürü çok fazla tercih edilmektedir.