Frigolu Taşıma

Neden Gözde Nakliyat ?

• Parsiyel ve komple yüklemeler
• Güvenli ve zamanında teslimat
• Kapıdan kapıya hizmet
• Deneyimli ve uzman kadro
• Gelişmiş teknoloji ile hizmet
• Tamamı öz mal geniş araç filosu
• Size özel müşteri hizmetleri birimi
• Sürekli yenilenen araç filosu
• Uydu üzerinden araç takibi
• Askılı araçlar ile tekstil yüklemeleri

Frigolu Taşıma

Gıda taşımacılığı anlamına gelen Frigolu Taşıma lojistiğin can damalarından birisidir. Bu taşımacılıkta araç içi ısı -26’ya kadar düşürülebilmekte olup ürünlerin taze bir şekilde gidecekleri yerlere ulaştırılmaları hedeflenmektedir. Ülkemizde oldukça yaygın olan bu taşımacılığın nelerde kullanıldığı ise;

Frigolu Araçlarda İlaç Taşımacılığı

Frigolu taşımacılığın en yaygın kullanıldığı sektörlerden birisi de ilaç taşımacılığıdır. Medikal sektörü için tasarlanan Frigolu araçlar oldukça özel olmaktadır. Medikal sektöründeki taşımacılıkta taşınan ilaçların durumuna göre araçların ısı ve sıcaklık değeri sürekli kontrol edilir. Aksi halde ilaçlar bozulabilir, faydalarını yitirebilir. Bu durum binlerce kişiye ulaşması gereken ilaçlarda bozulma meydana getirecektir. Amatör kişilere emanet edilmemesi gereken Frigolu taşımacılıkta ısı değeri her şeyden önce gelmektedir.

Frigolu Sebze ve Meyve Taşımacılığı

Frigolu lojistik hizmetlerinde en fazla sebze ve meyve taşımacılığı yapılmaktadır. Yılın her döneminde Türkiye’nin dört bir yanına taze sebze ve meyve gönderimi için Frigolu araçlardan destek alınmaktadır. Son teknolojiye sahip bu araçlarda gıdaların tazeliği maksimum seviyede tutulmaktadır.

Frigolu Taşımada Araç Özellikleri

Frigolu Taşıma sırasında araç özellikleri taşınılacak ürün türü ve ağırlığına göre değişiklik göstermektedir.

 – Frigolu taşımacılıkta araçlar ürünleri muhafaza edecek tüm özelliklere sahiptir.

–  Taşıma sırasında ürünler asla zarar görmez. Koruyucu tüm önlemler önceden araç içerisinde bulundurulur.

–   Frigolu araçlarda nem korumasına dikkat edilir. Basınç konusuna hassas olan ürünler için özel araçlar hazırlanır.
Taşınılacak ürünün özelliğine göre araçlar ön bir hazırlıktan geçirilmektedir. Taşıma süresince ürünlerin zarar görmemesi için bu konulara özel olarak dikkat edilmesi gerekmektedir.

Frigolu Taşımada Isı Değeri

Frigolu taşımacılıkta araç içi ısı değeri taşınılacak ürüne göre belirlenmektedir. Paketli ürünler için genel olarak +18 derece tercih edilir. Unlu mamullerde +15/+18 arası bir ısı değeri uygulanmaktadır. +18 ve üzeri ısı değerleri tamamen özel ürünler için tercih edilmektedir.
Soğuk ürünlerin taşınırken ısı değeri genel olarak +4 ile +8 arasında tercih edilir. Sebze, meyve, et taşınırken +4 ve aşağı çok fazla tercih edilmemektedir. Dondurulmuş ürünler ise –18 ile –26 arasında ısı değeri tercih edilmektedir.-26 bu araçlarda görebileceğiniz en üst ısı değeridir. Frigolu Taşıma sırasında ihtiyacınıza yönelik araçlar temin etmeniz bu nedenle önemlidir.